- Cezary Fanselow, Mariola Fanselow – Fundacja Wspólna Przestrzeń
- Katarina Lavmel – poetka, animatorka kultury – Stowarzyszenie Associação Polaco- Iberica Arendi Cultural ACAPI Katamaran Literacki
- Małgorzata T. Skwarek-Gałęska – poetka, bibliotekarka.
- Ryszard Krauze bard, tekściarz, poeta, Katamaran Literacki MTS-G laureat wielu festiwali i konkursów, głównie piosenkarskich, poetyckich Katamaran Literacki MTS-G Kat.
- Sandra Užule-Fons dziennikarka, dokumentalistka, historyk.
- Zofia Delest MyArtsophia tłumaczka, dziennikarka, pisarka, aktywistka.
- AlinaAlina Bożyk Prezes TPSP Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu malarka, poetka.
- Alicja Kuberska pisarka, tłumacz, wydawca, poetka.
- Aneta Wybieralska pisarka.
- Grażyna Zywert , dyplomowana pielęgniarka członkini Stowarzyszenia Proarte.
- Dorota Górczyńska-Bacik poetka, aktorka teatralna i filmowa, malarka, scenarzystka i autorka tekstów piosenek.
- Filip Borowski polski satyryk, tekściarz, aktor, konferansjer, anonser sztuk walki i prezenter mityngów lekkoatletycznych, założyciel i szef kabaretu „Filip z konopi” Filipa Borowskiego.
- Jerzy Jastrzębski prezes Fundacja “Promień Słońca” nauczyciel, pedagog specjalny, przewodniczący Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy staroście powiatu Legionowskiego.
- Dawid Skate Seweryn Krzysztof Topczewski od 30 lat poeta, autor nietuzinkowy, filozofujący, szarpiący za struny Szekspira.
- Maria Nowotarska Salon Poezji, Muzyki i Teatru.
- Agata Pilitowska Salon Poezji, Muzyki i Teatru.
- Katarzyna Klusek oligofrenopedagog, animator sportu i rekreacji.
- Małgorzata Wątor poetka, animatorka kultury.
- Marzena Agnieszka Gajewska poetka, @Stowarzyszenie Czas Start, The Mages/ music/ Refleksy Literackie.
- Małgorzata Siwarska Fundacja Wspólna Przestrzeń, Dwa Octy.
- Piotr Kuźniak wokalista, multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor.
- Kamila Beata Lachowska Prezes zarzadu LaliBam Żłobek muzyczny i Przedszkole dwujęzyczne.
Kordian (pełny tytuł: Kordian: Część pierwsza trylogii. Spisek koronacyjny) – dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego. Utwór napisany został w Genewie w 1833, ukazał się anonimowo w Paryżu w 1834 r. Utwór nawiązuje do powstania listopadowego i opisuje historię nieudanego spisku na życie cara Mikołaja I. Główny bohater, tytułowy Kordian, ze względu na wewnętrzną słabość nie jest w stanie dokonać zamachu i car uchodzi z życiem. Słowacki próbuje zrozumieć przyczyny klęski powstania oraz pokolenia powstańców. Uważa, że jedynie absolutne poświęcenie i zgoda na walkę do końca mogą przynieść niepodległość. Postać literacka Kordiana została całkowicie stworzona na potrzeby utworu – imię Kordian (znaczące dosłownie: dający serce) zostało wymyślone przez Słowackiego, o czym poeta pisze w listach. Kordian ma wszystkie cechy charakterystyczne dla romantyka: targają nim zarówno rozterki świadomości, jak i rozterki typu egzystencjalnego, nie może odnaleźć swojego miejsca w rzeczywistości, przeżywa nieszczęśliwą miłość do Laury – która skazała go na samotność, a rozdarty w poszukiwaniu idei dobra, wskazówki otrzymuje od szatana (przede wszystkim ideę winkelriedyzmu), co doprowadza go na skraj upadku.